Intr─â ├«n cont / Inregistreaza-te

Festivalul International De Teatru Oradea - 2014

2014-10-20 >> 2014-10-22, Romania, Oradea

Organizator / Initiator / Patronaj: Teatrul Regina Maria
429386_354905537952697_929422450_n.jpg.jpg

Dintre vedetele care vin la Oradea în aceast─â toamn─â, le enumer─âm pe: Maia Morgenstern, Marcel Iure╚Ö, George Mih─âi╚Ť─â, Dorina Laz─âr, Marius Bodochi, Rodica Mandache, C─ât─âlina Musta╚Ť─â, Pavel Barto╚Ö, Constantin Cojocaru, Gabriel R─âu┼ú─â, Alexandru Jitea, Vlad Zamfirescu ╚Öi Alexandru Papadopol.

 

Program FITO 2014

 


 

MUZICANȚII DIN BREMEN

 

Sâmb─ât─â, 20 septembrie, ora 11.00 – Sala Mare

 

Regia artistic─â: Attila Vizauer

 

 

 

ULTIMUL DON QUIJOTE

 

Sâmb─ât─â, 20 septembrie, Ora 13.00 - Sala Arcadia

 

Regia artistic─â: Aurelian B─âl─âi╚Ť─â

 

 

 

VISUL LUI BURATINO

 

Sâmb─ât─â, 20 septembrie, ora 17.00 – Corso

 

Regia artistic─â: Megyes Labadi Eva

 

 

 

PRINȚESA TURANDOT

 

Duminic─â, 21 septembrie, Ora 11.00 - Sala Mare

 

Regia artistic─â: Traian Savinescu

 

 

 

SEMINȚE-SEMI

 

Duminic─â, 21 septembrie, ora 16.00 ┼či ora 18.00 – Sala Arcadia

 

Regia artistic─â: Valeria Frabetti

 

 

 

PUNCT TRIPLU

 

Duminic─â, 21 septembrie, ora 17.00 – Sala Arlus

 

Regia artistic─â: Bogdan Georgescu

 

 

 

LIFE SEQUENCES PROFILES*

 

Duminic─â, 21 septembrie, ora 19.00 – Sala Mare

 

Coordonator artistic: Florin Fieroiu

 

 

 

VISUL ISOLDEI

 

Duminic─â, 21 septembrie, ora 19.30 - Sala Studio

 

Regia artistic─â: Alexandru Nastase

 

 

 

YOM KIPPUR

 

Duminic─â, 21 septembrie, ora 21:00 – Casa de Cultur─â a Sindicatelor (cu publicul pe scen─â)

 

Regia artistic─â: Eugen Gyemant

 

 

 

POEZIA VISULUI

 

Luni, 22 septembrie, ora 17:00 – Sala Studio

 

Regia artistic─â: Miriam R─âducanu

 

 

 

HAI IU IU, NU HEY YOU YOU

 

Luni, 22 septembrie, ora 19:00 – Sala Mare

 

Un concept de Radu Afrim

 

 

 

OMUL CU CHITARA

 

Luni, 22 septembrie, ora 21:00 – Casa de Cultur─â a Sindicatelor (cu publicul pe scen─â)

 

Regia artistic─â: Mihai M─âniu╚Ťiu

 

 

 

BLACKBIRD

 

Luni, 22 Septembrie, Moszkva Caffe, ora 21:00

 

Regia artistică: Andrei și Andreea Grosu

 

 

 

IMPRO PATZAN SHOW

 

Luni, 22 septembrie, ora 21.00 – Shadows Club

 

 

 

LSD THEATRE SHOW

 

Luni, 22 septembrie, ora 22.00 - Moszkva Caffe

 

Regia artistic─â: Horia Suru

 

 

 

CINCI ORE CU MARIO

 

Miercuri, 23 septembrie, ora 17:00 – Sala Arcadia

 

regia artistică Mariana Cămărășan

 

 

 

SUB SEMNUL ÎNGERULUI

 

Mar╚Ťi, 23 septembrie, ora 18.00 - Corso

 

Regia artistic─â Mihai M─âlaimare

 

 

 

TARTUFFE SAU IMPOSTORUL*

 

Mar╚Ťi, 23 Septembrie, Sala Mare, ora 19:00

 

Direc╚Ťia de scen─â Victor Ioan Frunz─â

 

 

 

ELEVATOR

 

Marţi, 23 septembrie, ora 20.00 - Sala Studio

 

Regie aristic─â Dorin Boca

 

 

 

PROFU’ DE RELIGIE

 

Mar╚Ťi, 23 septembrie, ora 21 – Casa de Cultur─â a Sindicatelor (cu publicul pe scen─â)

 

regia artistic─â Bobi Pricop

 

 

 

DRAGOSTE, ÎN PATRU TABLOURI

 

Mar╚Ťi, 23 Septembrie, ora 21.00 - Moara R─âs─ârit

 

Regia artistic─â: Daniel Vulcu

 

 

 

 

 

JOC ╚śI CÂNTEC F─éR─é FRONTIERE

 

Mar╚Ťi, 23 septembrie, ora 21 – Scena mobil─â

 

Regia artistic─â: Daniel Vulcu

 

 

 

BARTENDER BLUES

 

Marţi, 23 septembrie, ora 21.00 - Hanul cu Noroc

 

Regia: Eugen Gyemant

 

 

 

CULORILE MUZICII

 

Miercuri, 24 Septembrie, ora 13.00 - Sala Mare

 

Regia artistică Veronica și Cătălin Pătru

 

 

 

ÎN AFARA JOCULUI

 

Miercuri, 24 septembrie, ora 17.00 – Sala Studio

 

Regia: Ion-Ardeal Ieremia

 

 

 

AMALIA RESPIR─é ADÂNC

 

Miercuri, 24 septembrie, ora 19.00 – Moara R─âs─ârit

 

Regia: Tudor Lucanu

 

 

 

SYSTEM FAILURE

 

Miercuri, 24 Septembrie, ora 19.00 - Sala mare

 

 

 

BECKMANN

 

Miercuri, 24 septembrie – ora 19.00 - Sala Studio Arcadia

 

Regia artistic─â: Monica Bordeianu

 

 

 

TREI NOPȚI CU MADOX

 

Miercuri, 24 septembrie, ora 21 – Sala Arcadia

 

Regia artistic─â: Radu DInulescu

 

 

 

FAMILIA TÓT

 

Miercuri, 24 Septembrie, 21.00 - Casa de Cultur─â a Sindicatelor

 

Regia artistic─â: Bocsardi Laszlo

 

 

 

O NOAPTE CU EDITH PIAF!

 

Miercuri, 24 Septembrie, ora 21.00 - Hanul cu Noroc

 

Regia artistică: Iulian Gliţă

 

 

 

CANCUN*

 

Joi, 25 septembrie, ora 19 – Sala Mare – PREMIER─é NA╚ÜIONAL─é

 

Regia artistic─â: Theodor Cristian Popescu

 

 

 

ACEEA╚śI ZI DIN VIA╚ÜA MEA

 

Joi, 25 septembrie, ora 20.00 - Sala Studio

 

Regia artistic─â: Attila Bordás

 

 

 

PERPLEX*

 

Joi, 25 septembrie, ora 21.00 – Casa de Cultur─â a Sindicatelor (cu publicul în sal─â)

 

Regia artistic─â: Theodor-Cristian Popescu

 

 

 

ZÂNA ZORILOR

 

Vineri, 26 septembrie, ora 10:00 - Sala Arcadia

 

Regia artistic─â: Ilinca Stih

 

 

 

DAC─é ─éLA E CU AIA, AIA A LUI CU CINE-O FI?

 

Joi, 25 septembrie, ora 21:00 - Moszkva Caffe

 

Regia artistic─â: Radu Nichifor

 

 

 

PIATRA

 

Vineri, 26 septembrie, ora 11.30 - Casa de Cultur─â a Sindicatelor

 

Regia artistic─â: Theodor Cristian Popescu

 

 

 

ROLLING STRINGS

 

Vineri, 26 septembrie, ora 17:00 ┼či ora 20:00 - Corso Sâmb─ât─â, 27 septembrie, ora 17:00 ┼či ora 20:00 - Corso Duminic─â, 28 septembrie, ora 17:00 ┼či 20:00 - Corso

 

 

 

C─éLIN (POVESTEA MODERN─é)

 

Vineri, 26 septembrie, ora 17:00 - Sala Studio

 

Regia artistic─â: Horia Suru

 

 

 

ÎN INIMA NOP┼óII – EPISODUL HAMLET

 

Joi, 25 septembrie, ora 21 – Scena mobil─â (avanpremier─â) Vineri, 26 septembrie, ora 21 – Scena mobil─â (premier─â)

 

Regia artistic─â: Gavriil Pinte

 

 

 

CIRCUS MUNDI

 

Vineri, 26 septembrie, ora 22:00 - Corso

 

Regia artistică: Ovidiu Mihăiţă

 

 

 

VIZIT─é ┼×I DOMNUL GOE

 

Sâmb─ât─â, 27 septembrie, ora 11:00 - Sala Arcadia

 

Regia artistic─â: Lacrimioara Szlanko

 

 

 

TIPOGRAFIC MAJUSCUL

 

Sâmb─ât─â, 27 septembrie, ora 17:00 - Casa de Cultur─â a Sindicatelor

 

Regia artistic─â: Gianina C─ârbunariu

 

 

 

BUZUNARUL CU PÂINE

 

Sâmb─ât─â, 27 septembrie, ora 17:00 - Sala Arcadia

 

Regia artistic─â: Cristian Pepino

 

 

 

P─éI… DESPRE CE VORBIM NOI AICI, DOMNULE?

 

Sâmb─ât─â, 27 septembrie, ora 19:00 - Sala Mare

 

Regia artistic─â: Alexandru Dabija

 

 

 

ZIC ZAC

 

Sâmb─ât─â, 27 septembrie, ora 21:00 - Scena mobil─â

 

Un spectacol de Andrea Gavriliu rezemat─â de ┼×tefan Lupu

 

 

 

O NOAPTE FURTUNOAS─é

 

Sâmb─ât─â, 27 septembrie, ora 21:00 - Bodega

 

Regia artistică: Ovidiu Mihăiţă

 

 

 

GUNOIERUL

 

Sâmb─ât─â, 27 septembrie, ora 21:00 - Hanul cu Noroc

 

Regia artistic─â: Sebastian Lupu

 

 

 

ALB─é CA Z─éPADA

 

Duminic─â, 28 septembrie, ora 11:00 - Sala Arcadia

 

Regia artistic─â: Decebal Marin

 

 

 

PANICĂ (TREI BĂRBAŢI PE PUNCTUL DE-A CEDA PSIHIC)

 

Duminic─â, 28 septembrie, ora 17:00 - Casa de Cultur─â a Sindicatelor

 

Regia artistic─â: Theodor Cristian Popescu

 

 

 

TITANIC VALS

 

Duminic─â, 28 septembrie, ora 18:00 - Sala Mare

 

Regia artistic─â: Alexandru Dabija

 

 

 

EDITH PIAF & AGNES

 

Duminic─â, 28 septembrie, ora 19:00 - Sala Studio Arcadia

 

Regia artistic─â: Gajai Agnes

 

 

 

TAN┼óA ┼×I COSTEL

 

Duminic─â, 28 septembrie, ora 19:00 - Crown Pub

 

Regia artistic─â: Sebastian Lupu

 

 

 

VENUS ┼×I ADONIS

 

Duminic─â, 28 septembrie, ora 20:00 - Sala Studio

 

Regia artistic─â: Ioana Petre

 

 

 

LEONCE ╚śI LENA*

 

Duminic─â, 28 septembrie, ora 21:00 - Scena mobil─â

 

Regia artistică: Mihai Mănuţiu

 

 

 

CEI CE NU UIT─é

 

Luni, 29 septembrie, ora 17:00 - Sala Mare

 

Gavriil Pinte

 

 

 

GENESIS

 

Vineri, 3 octombrie, ora 10:00 - Sala Arcadia

 

Un spectacol de Gerard Schiphorst ┼či Marije van de Sande

 

 

 

DRAGONUL

 

Sâmb─ât─â, 4 octombrie, ora 11:00 - Sala Arcadia

 

Regia artistic─â: Liliana Gavrilescu

 

 

 

CIRCUL DE LEMN

 

Duminic─â, 5 octombrie, ora 11:00 ┼či ora 17:00 - Sala Arcadia

 

Regia artistic─â: Luis Montoto

 

 

 

MONSTRUL GUNOAIELOR

 

Luni, 6 octombrie, ora 10:00 - Sala Arcadia

 

Regia artistic─â: Cengiz Özek

 

 

 

PUNGUŢA CU DOI BANI

 

Sâmb─ât─â, 11 octombrie, ora 11:00 - Sala Arcadia

 

Regia artistic─â: Gabriel Apostol

 

 

 

TREI DARURI FERMECATE

 

Sâmb─ât─â, 11 octombrie, ora 17:00 - Sala Arcadia

 

Regia artistic─â: Cristian Pepino

SanPlant