Intră în cont / Inregistreaza-te

Festivalul International De Teatru Pentru Copii 2014

2014-09-27 >> 2014-10-04, Romania, Bucuresti

Organizator / Initiator / Patronaj: Teatrul Ion Creanga
x.jpg.jpg

Sute, mii, milioane de povesti isi asteapta publicul incepand cu data de 27 septembrie! Festivalul Internattional de Teatru pentru Copii organizat de Teatrul Ion Creanga celebreaza implinirea a 10 ani prin o intoarcere la caracterul competitional, concursul pentru Cel mai bun spectacol de teatru pentru copii aducand in fata publicului unele dintre cele mai valoroase productii de gen ale momentului.

Program:

27 Septembrie
11:00 ― ACASĂ, La Baracca-Testoni Ragazzi, Bologna, Italia ―Teatrul de Comedie, Sala Studio
11:00 ― PRINTUL FERICIT, Teatrul Luceafarul Iasi, Romania ―Palatul National al Copiilor
17:00 ― ACASĂ, La Baracca-Testoni Ragazzi, Bologna, Italia ―Teatrul de Comedie, Sala Studio
19:00 ― AMINTIRI DIN COPILĂRIE, Teatrul Ion Creanga, Bucuresti, Romania ―Palatul National al Copiilor

28 Septembrie
11:00 ― NOAPTE BUNĂ!, Trupa Hopa Trop, Bucuresti, Romania ―Teatrul de Comedie (Sala Studio)
11:00 ― AMINTIRI DIN COPILĂRIE, Teatrul Ion Creanga, Bucuresti, Romania ― Palatul National al Copiilor
17:00 ― COCOS, Teatrul Ion Creanga, Bucuresti, Romania ―Spectacol sustinut pentru copii din centre de plasament ― Biblioteca Nationala a Romaniei
18.00 ― DE-AS FI SCUFIŢA ROSIE, Teatrul Ion Creanga, Bucuresti, Romania ―Teatrul Excelsior

29 Septembrie
10:00 ― ADEVĂRATUL REGE DIN AZIRIUT, Dramatichen Teatar, Targovishte, Bulgaria ―Teatrul Excelsior
11:00 ― CEI TREI PURCELUȘI, Trupa A fost odata ca niciodata, Bucuresti, Romania ―Parcul Cismigiu
11:00 ― PINGUINII MELOMANI, Teatrul Ion Creanga, Bucuresti, Romania ― Spectacol pentru copii din centre de plasament ―Biblioteca Nationala a Romaniei
17:00 ― UN LUP, O CAPRĂ ȘI TREI IEZI, Teatrul Ion Creanga, Bucuresti, Romania ―Parcul Cismigiu
18:00 ― CARTIERUL POVEȘTILOR (The Hood), La Passionata Svironi, Tel-Aviv, Israel ― Institutul Francez
19:00 ― BHRAVA!, L’anime, Barcelona, Spania ―Teatrul Excelsior

30 Septembrie
10.00 ― BHRAVA!, L’anime, Barcelona, Spania ―Teatrul Excelsior
10.00 ― CUI I-E FRICĂ DE BAU-BAU?, Teatrul Tandarica, Bucuresti, Romania ― Teatrul Tandarica
11:00 ― SPRE VRĂJITORUL DIN OZ, MiniArtShow, Bucuresti, Romania ― Parcul Cismigiu
11:00 ― CARTIERUL POVEȘTILOR (The Hood), La Passionata Svironi, Tel-Aviv, Israel ― Institutul Francez
16:00 ― MUURTJEMUURTJE, Nat Gras, Anvers, Belgia ― Centrul National al Dansului Bucuresti (CNDB)
17:00 ― CAPRA CU TREI IEZI, Teatrul Tandarica, Bucuresti, Romania ― Parcul Cismigiu
18:00 ― LUMEA LUI PAPARIN, Teatrul Ion Creanga, Bucuresti, Romania ― Teatrul Excelsior
18:00 ― CARTIERUL POVEȘTILOR (The Hood), La Passionata Svironi, Tel-Aviv, Israel ― Institutul Francez
19:00 ― MUURTJEMUURTJE, Nat Gras, Anvers, Belgia ― Centrul National al Dansului Bucuresti (CNDB)

1 Octombrie
10:00 ― MUURTJEMUURTJE, Nat Gras, Anvers, Belgia ― Centrul National al Dansului Bucuresti (CNDB)
10:00 ― HAINELE CELE NOI ALE PRINTULUI, Teatrul Excelsior, Bucuresti, Romania ―Teatrul Excelsior
11:00 ― CARTIERUL POVEȘTILOR (The Hood), La Passionata Svironi, Tel-Aviv, Israel ― Institutul Francez
11:00 ― MUZICANTII DIN BREMEN, Teatrul Mignon, Bucuresti, Romania ―Parcul Cismigiu
17:00 ― MUZICANTII DIN BREMEN, Teatrul Mignon, Bucuresti, Romania ―Parcul Cismigiu
17:00 ― FLUTURI (Farfalle), Compania TPO, Prato, Italia ― Palatul National al Copiilor
18:00 ― CARTIERUL POVEȘTILOR (The Hood), La Passionata Svironi, Tel-Aviv, Israel ― Institutul Francez
18:00 ― ETC., Théatre de la Guimbarde, Charleroi, Belgia ―Teatrul de Comedie (Sala Studio)
19:00 ― ANOTIMPURI FERMECATE, Teatrul Regina Maria, Trupa Arcadia, Oradea ―Teatrul Excelsior
19:00 ― FLUTURI (Farfalle), Compania TPO, Prato, Italia ― Palatul National al Copiilor

2 Octombrie
10:00 ― ETC., Théatre de la Guimbarde, Charleroi, Belgia ―Teatrul de Comedie (Sala Studio)
10:00 ― FLUIERUL FERMECAT, Teatrul Arlechino, Brasov, Romania ―Teatrul Excelsior
11:00 ― ATACUL CLOWNILOR (Attack of Clowns) Teatr na walizkach, Polonia ― Parcul Cismigiu
17:00 ― ATACUL CLOWNILOR (Attack of Clowns) Teatr na walizkach, Polonia ― Parcul Cismigiu
17:00 ― IMBRĂTIȘĂRI (Hugs), Il Telaio, Brescia, Italia ―Teatrul Excelsior
18:00 ― ETC., Théatre de la Guimbarde, Charleroi, Belgia ―Teatrul de Comedie (Sala Studio)
18:00 ― CARTIERUL POVEȘTILOR (The Hood), La Passionata Svironi, Tel-Aviv, Israel ―Institutul Francez
18:00 ― PARADA ALBĂ (White Parade), Mr. Pejo’s Wondering Dolls, St. Petersburg, Rusia ―
19:00 ― IMBRĂTIȘĂRI (Hugs), Il Telaio, Brescia, Italia ―Teatrul Excelsior

3 Octombrie
11:00 ― COCOȘELUL NEASCULTĂTOR, Teatrul de Opereta si Musical „Ion Dacian”, Bucuresti, Romania ― Parcul Cismigiu
17:00 ― SPECTACULOASELE BALOANE DE SĂPUN (The Amazing Bubble Man), Louis Pearl, Oakland, California, S.U.A.―Teatrul Excelsior
17:00 ― AVENTURILE LUI HERMANN, Lumea lui Momo, Bucuresti, Romania ―Parcul Cismigiu
18:00 ― CARTIERUL POVEȘTILOR (The Hood), La Passionata Svironi, Tel-Aviv, Israel ― Institutul Francez
18:00 ― PARADA ALBĂ (White Parade), Mr. Pejo’s Wondering Dolls, St. Petersburg, Rusia ―
19:00 ― SPECTACULOASELE BALOANE DE SĂPUN (The Amazing Bubble Man), Louis Pearl, Oakland, California, S.U.A.―Teatrul Excelsior

4 Octombrie
11.00 ― PRÂSLEA CEL VOINIC ... LA MINTE, Teatrul Municipal Bacovia, Bacau, Romania ―Teatrul Excelsior
11:00 ― CARTIERUL POVEȘTILOR (The Hood), La Passionata Svironi, Tel-Aviv, Israel ― Institutul Francez
17:00 ― PARADA ALBĂ (White Parade), Mr. Pejo’s Wondering Dolls, St. Petersburg, Rusia ―
17:00 ― CARTIERUL POVEȘTILOR (The Hood), La Passionata Svironi, Tel-Aviv, Israel ― Institutul Francez
18:00 ― FESTIVITATEA DE INCHIDERE ―Teatrul Excelsior

SanPlant